Hliníkový okrúhly panel projekt priestoru

- Nov 30, 2017 -

Vďaka pokroku v oblasti technológií bolo filmové premietanie v kinách digitalizované, hromady filmových kotúčov už nie sú stohované v premietacích miestnostiach. V starých časoch sú filmy uložené vo filmových navijakoch, filmy sa premietajú v kinách, v ktorých sa pohybujú v projektoch. Návrhári prijali rotačný pohyb kotúčov ako téma tejto kinematografie, zachytené a vykreslené v pôsobivom a modernistickom prostredí pre sledovanie filmov.


5.jpg


Keď publikum vstúpi do vstupnej haly, budú zasiahnuté kruhovými platňami usporiadanými po celom strope. Filmové navijaky sú vyobrazené ako obrovské kruhové dosky s priemerom 2,8 metra, ktoré sú starostlivo prepojené dizajnérmi, spoločne tvoria obrovský a silný stropný prvok. Tieto dosky sú usporiadané tak, aby sa tesne prekrývajú a sú umiestnené v rôznych výškach. Vzor dreva a svetelný efekt spolu vytvárajú pocit pohybu a zavesenia, podobajúci sa filmovým navijakom zmrazeným uprostred otáčania. Dosky sú hliníkové panely maľované drevenými vzormi, kde vzor drevnej zŕn vylepšuje 3D efekt a dodáva textúru plochým hliníkovým panelom .

Návrhári prijali ako základnú farebnú schému pre tento projekt zemný tón a vytvárali v hale miernu a teplú atmosféru. Kamene v dvoch rôznych odtieňoch hnedej sa používajú na podlahe, tieto dlhé kamenné pruhy sú zarovnané s okrúhlymi doskami stropu, tmavšie kamene napodobňujú tiene tieto dosky liate na podlahu. Lineárny vzor podlahy taktiež posilňuje zmysel pohybu stropu, čo má za následok dynamickú atmosféru vo vstupnej hale.


3.jpg


okrúhle dosky, ktoré predstavujú filmové navijaky, pokračujú po celom strope, čo prinesie vizuálny šok publiku, ale zároveň tóny zeme vytvárajú v hale príjemnú atmosféru


1.jpg


kamene pruhy v 2 rôznych odtieňoch hnedej sú paralelné k okrúhlym doskám pod stropom, ktoré sú starostlivo prepojené návrhármi


2.jpg


6.jpg


4.jpg